top of page

U Ladimirevcima obilježavanje Dana crvenih haljina uz predavanje i besplatne zdravstvene preglede

  • 18. velj
  • 1 min čitanja

U organizaciji Udruge La Dive i Gradskog društva Crvenog križa Valpovo, u nedjelju, 22. veljače 2026. godine, u Domu kulture Fabijana Šovagovića u Ladimirevcima bit će obilježen Dan crvenih haljina – nacionalna kampanja posvećena podizanju svijesti o prevenciji moždanog udara kod žena.

Veljača je mjesec posvećen prevenciji moždanog udara kod žena, a cilj ove javnozdravstvene inicijative jest educirati i informirati građane o ranim simptomima, rizičnim čimbenicima te važnosti pravodobne reakcije.

Program događanja uključuje stručno predavanje liječnika o prepoznavanju simptoma moždanog udara i važnosti hitne medicinske pomoći, savjete nutricionista o pravilnoj prehrani i zdravim životnim navikama, kao i aktivnosti Crvenog križa. Posjetiteljima će biti omogućeno i besplatno mjerenje krvnog tlaka te razine šećera u krvi.

Moždani udar jedan je od vodećih uzroka smrtnosti i invaliditeta kod žena, no redovitom prevencijom, edukacijom i brigom o vlastitom zdravlju rizik se može značajno smanjiti. Organizatori pozivaju sve građane da se odazovu ovom događanju te simbolično odjenu nešto crveno kao znak podrške i solidarnosti.

Ulaz je slobodan, a svi zainteresirani su dobrodošli.

bottom of page